Real a sieć

Powodzenie w sieci a samotność „w realu”

kobietyW dzisiejszych czasach coraz więcej aktywności przenosi się ze świata rzeczywistego do Internetu na stowarzyszenieswiatlo.org.pl. Obecnie wykorzystujemy komputer do robienia zakupów, grania, a nawet… randkowania. Wykorzystując specjalne, dedykowane osobom szukającym partnera serwisy, umawiamy się na spotkania, a nierzadko rezygnujemy z przejścia na bardziej bezpośrednią stopę, zostawiając znajomość w sieci. Często zdarza się sytuacja, w której to właśnie w niej nie możemy opędzić się od zainteresowanych nami przedstawicieli płci przeciwnej, a w tzw. realu wciąż narzekamy na brak zainteresowania ze strony innych. Dlaczego tak się dzieje?

Żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie, należy najpierw spróbować określić, na co zwracamy największą uwagę, „spotykając się z kimś” w Internecie. Z pewnością pierwszym, co przyciąga nasze zainteresowanie, jest fotografia takiego człowieka. W rzeczywistości może on być nieatrakcyjny albo co tu dużo mówić – po prostu brzydki. Jednocześnie sam decyduje, jakie zdjęcia doda na swój profil oraz czy je ulepszy, używając do tego celu specjalistycznych programów.

piękne dziewczynyKolejna kwestia to sposób komunikacji. W sieci nie gra Oli mowa ciała, a wyłącznie sygnały werbalne. Równolegle na znaczeniu traci nieśmiałość. Pisząc z kimś, nie zaczniemy się jąkać i czerwienić. Mamy przecież dużo czasu na skonstruowanie swojej wypowiedzi. Jednakowoż ważna jest znajomość poprawnej polszczyzny i umiejętność formułowania myśli bez błędów ortograficznych.

W Internecie jesteśmy znani tak, jak sami się przedstawimy. Być może „w realu” nie mamy żadnego hobby, a jedynym, co nas interesuje jest spanie i jedzenie. Budując swój profil, możemy jednak zawrzeć w nim informację, iż lubimy zwierzęta i słuchamy muzyki klasycznej.

Niezależnie od tego, czy szukamy partnera do miłej rozmowy, stałego związku, czy liczymy na łatwy seks on-line powinny opierać się na prawdomówności. Wszystko, co napiszemy przecież może zostać zweryfikowane, gdy zechcemy przenieść relację do rzeczywistości.